Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Vybíráme tažné zařízení - k čemu se hodí a jaké zvolit

Léto v karavanu by chtěl strávit skoro každý, karavan se dá snadno půjčit, ale máte ho jak na auto připevnit? Nejen proto se hodí tažné zařízení.

Vybíráme tažné zařízení – k čemu se hodí a jaké zvolit

Mít na autě tažné zařízení je obrovská výhoda. Kdykoliv pak ke svému autu můžete připojit závěsný vozík, přívěs nebo třeba karavan. Když se stěhujete nebo potřebujete něco nákladného odvézt vlastním vozidlem, je závěsný vozík prostě nutností. Stejně tak se může občas hodit přívěs nebo karavan. Léto strávená na dovolené v karavanu je tolik lákavé. Všechny tyto věci si můžete snadno půjčit, ale pokud je nemáte k čemu připojit, jsou vám k ničemu. Stejně tak je toto zařízení nutné při převozu kol, i nosič kol totiž musíte mít k čemu připevnit. Jak tedy vybírat tažné zařízení, aby bylo vaše auto vždy připraveno?

pexels-photo-4484179

Spojovací kulový čep neboli koule

Tažné zařízení má jeden nejdůležitější stavební kámen a tím je samozřejmě takzvaná koule. Právě koule je to nejdůležitější a bez ní k autu nepřipojíte zkrátka vůbec nic. Koule neboli spojovací kulový čep může být pevný nebo odnímatelný. Pojďme se podívat na to, jaký druh upevnění zvolit a jaké jsou jejich výhody. Podle toho pak můžete vybírat.

Pevný spojovací čep

Pevný spojovací kulový čep se k autu připevňuje na stálo – nejde jej tedy odmontovat, když kouli na autě zrovna nepotřebujete a zůstává tam tak natrvalo. Tento pevný čep je finančně výhodnější, může se připevnit a autu za pomocí šroubů nebo může být i přivařen. Jde o zcela bezúdržbový způsob, pevný čep se vyznačuje i vysokou životností a také odpadá nutnost neustále kouli namontovávat. V případě, že víte, že budete využívat nosič kol – je pevné řešení tím ideálním. Tento způsob také více vyhovuje lidem, kteří tažné zařízení využívají pravidelně.

pexels-photo-97079

Odnímatelný spojovací čep

Tento čep se dá snadno připojit k vozidlu a zase odpojit a to bez nutnosti využití nářadí. V případě, že k autu nepotřebujete nic připojit – čep se dá snadno sundat. Hodí se v případě, že není nutné využívat tažného zařízení pravidelně, také v případě, že majiteli auta vadí koule z estetického hlediska nebo také v případě, že nechceme, aby nám koule zbytečně prodlužovala vozidlo, což může vadit při parkování. Odnímatelné čepy mají dlouhou životnost, ale nehodí se pro nosiče kol, kdy neustálé přeměňování narušuje mechanismus a životnost odnímatelných systémů.

Nezapomeňte také, že koule na vozidle nikdy nesmí překrývat registrační značku vozidla.