Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5835
Stavba bazénu na zahradě | Lunax

Pořízení bazénu je velmi radostná záležitost, protože přes sezónu si jej řádně užijeme. Abychom si stavbu ulehčili, tak o základy se postarají výkopové práce.

Stavba bazénu na zahradě

Pevné základy

Mezi bazény, které vydrží nejdéle bezesporu řadíme laminátové zapuštěné v zemi, protože mají pevné základy v zemi, kde jsou hezky schované a na jejich vnější stěny nepůsobí například Slunce. Ze všeho nejdříve si musíme celý prostor vyměřit a začít kopat základy, protože bez nich to rozhodně nepůjde. Jámy by měla být o pár desítek centimetrů větší na všechny strany než samotný bazén, aby byli základy skutečně pevné a nic je nerozhodilo. Kopání vlastníma rukama těchto základů je velmi namáhavé, a proto není problém využití ručních výkopových prací, kdy se o ně kompletně postarají zaměstnanci a my budeme mít klid.

lusxusní bazén

Často používají i malý bagr, protože díky tomu bude práce mnohem rychleji hotová, takže můžeme i ušetřit. Kromě kopání se postarají o přemýšlení zeminy na určené místo aby Vám nepřekážela. Následně můžete vytvořit betonovou základní desku o síle minimálně 10 cm, do které se laminátový bazén usadí.

Zapojení a dokončení

Co se týče zapojování bazénu, tak o něj se nejčastěji stará výrobce, protože vše musí být zapojeno správně, aby bazén a filtrace hezky fungoval. Odborní pracovníci si navíc rady s nastavením, a proto je nejlepší přenechat tuto práci jim. Kromě vody se ti totiž zapojuje i všemožné elektroinstalace, jenž musí být vždy v suchu.

nohy u bazénu

Potom se u laminátové ho bazénu přechází na fixaci, kdy se kolem dokola oblije třeba betonovou směsi, aby se nemohl nikam hnout. Potom už nám stačí pouze provést dokončení, kdy se vrhneme na podlahu. Musíme dbát na praktičnost a vzhled, protože v okolí by neměl být povrch, který by způsoboval znečištění vody. Z tohoto důvodu je například oblíbená zámková podlaha či venkovní kachličky, kdy za tyto produkty neutratíte ani zbytečně moc peněz. Nad bazén ještě můžete pořídit zastřešení, díky kterému do vody nebudou padat nečistoty, a ještě k tomu při slunečném počasí nám bude hezky teplo.