Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Nenechte si pokazit Vánoce zaneseným odpadem v domácnosti

Příchod vánočních svátků očekáváme s velkým nadšením a zaujetím. Konečně máme po delší době zas několik dnů volna a můžeme je navíc trávit v teple rodinného krbu. Vánoce jsou také báječnou příležitostí k setkávání i vzdálenějších příbuzných a obecně mezi lidmi vládne přívětivější atmosféra. K Vánocům ovšem také patří úklid a příprava slavnostního pohoštění, zhotovuje se vánoční cukroví a další pochoutky, s nimiž v průběhu roku běžně nepočítáme. Kuchyně bývají v tomto období v permanenci a mimo jiné je tu velmi vytížený i kuchyňský dřez.

instalatér na toaletách

Je-li dřez v kuchyni čistý, dobře průchodný a dostatečně velký, máme při ruce skvělého a spolehlivého pomocníka. Stačí však docela málo, aby se pomocník proměnil ve zlobivého „fracka“, co odmítá spolupracovat. Ze dřezu neodtéká odpad, nádoba se začíná plnit vodou a zároveň je podezřele cítit typickým odérem, který obvykle provází zanesené kanalizace. Co s tím?

vodovodní ventil

Gumový zvon někdy pomůže, někdy ne – jestliže jste již zkoušeli propláchnout odpad louhem sodným, anebo používáte ekologický čisticí prostředek na bázi speciálních bakterií, a přesto se odpad nedaří stále prorazit, zkuste to s gumovým zvonem. Někdy to zabere, někdy ne.

Instalatérský havarijní servis – pokud si neporadí ani zvon, neváhejte se obrátit i mimo běžnou pracovní dobu na instalatérský servis havarijní služby v Ostravě. Problém totiž může vězet až v kanalizaci a instalatéři mají osvědčené metody, aby si poradili i s těmito úskalími. Provádí čištění kanalizace poměrně běžně jako provozní rutinu, a tak jim jistě nebude činit potíže vyčistit i váš kanalizační systém.

Prevence má také význam – plně chápeme, že právě o Vánocích je kuchyňský dřez maximálně vytížený, ale to neznamená udělat si z něj odpadní jímku. Do odpadů nepatří odřezky zeleniny, slupky od brambor, papírové kapesníky a ubrousky a samozřejmě také ne přepálený olej z pánve na smažení. Snažte se do odpadů nevhazovat žádné podobné odpadky a provádějte také preventivní čištění odpadů jednou za čas vhodnými čisticími prostředky.

5/5 - (2 votes)