Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Léčivé účinky medu

Co je vlastně med?
Med je velmi zajímavý a důležitý produkt včel. Hodnotné a léčivé sladidlo, které navíc skvěle chutná. Celý proces, který včely provádějí, abychom my získali med, je velmi složitý. My to zjednodušíme. Včela posbírá nektar z různých květů, předá ho v úlu mladší včele, a ta ho usadí do včelí buňky, kde med dozraje.

med

Léčivé účinky
Med v sobě uchovává mnoho vitamínů. Ne jen ze samotného květu, ale především díky prospěšných látek přímo z těla včely. Med dokáže zvenčí léčit různé rány a popáleniny na kůži. Prospěšné uklidňující látky, díky kterým nám med pomáhá mít klidný spánek.  Při nemoci dolních cest dýchacích bylo vždycky prvním pohotovostním pravidlem čaj s medem.
Říká se, že med pomáhá léčit i vysoký krevní tlak, nemoci srdce, jater, žaludku a ledvin.

Víte, že med v kombinaci se skořicí je dobrým pomocníkem i při hubnutí? Zabraňuje usazování tuku a vzniku obezity. Vypijte každé ráno 1 hrnek mléka nebo čaje s medem a skořicí.
Med působí i jako první záchrana pro vaše vlasy. Toužily jste vždy po hebkých zdravých vlasech? Ponořte své vlasy do teplé vody smíchané s medem a lžičkou olivového oleje. Pozor! Med může zesvětlovat odstín vašich vlasů!
Využití

Zkusili jste si už někdy potřít rty medem? Nemyslíme kvůli chuti. Med umí zahojit poprskané rty a dodat jim okamžitou hebkost. Rty potřete a nechte chvíli působit.
Vyzkoušejte domácí masku: 2 lžičky medu, 1 polévkovou lžíci tvarohu, 1 žloutek.  Naneste na obličej a nechte působit alespoň 10 minut. Poté setřete vatovým tampónem a lehce opláchněte. Nakonec naneste hydratační krém.
Trpíte především na akné? Pak pro vás máme ještě účinnější recept na pleťovou masku. Vyzkoušejte: 1 lžička medu, 15g droždí, 3 lžíce kyšky.
Medový Detox: Do hrnku s teplou vodu zamíchejte  1 lžíci medu, a 1 kávovou lžičku jablečného octa.

levandule

Chcete si na medu pochutnat? Udělejte si medové oříšky. Med zahřejte, aby byl tekutější. Do sklenice dejte oříšky (nesolené) dle vaší chuti. Výborné jsou mandle a kešu. Zalijte medem, a nechejte odpočinou minimálně 24hodin.
Vyzkoušíte všechny recepty? Sami budete překvapení, jak rychle pozitivně působí!