Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Ideální automobil pro rodinu

Koupě nového automobilu je poměrně oříšek, především pro rodinu s dětmi. Je nutné si promyslet, jaký typ automobilu se nejlépe hodí jako rodinné vozidlo. Každá člověk má jiné požadavky, co všechno by měl splňovat. Mezi nejdůležitější aspekt při výběru je bezprostředně bezpečnostní prvek výbavy. Ten se řadí mezi aktivní a pasivní. Mezi aktivní bezpečnostní prvky zmiňujeme především brzdy nebo protiskluzový systém. Pasivní bezpečnostní prvky pak jsou pásy anebo i hlavová opěrka. Rozdíl mezi těmito dvěma systémy je okamžik působení. Aktivní prvky působí již během jízdy, kdežto pasivní, působí při dopravní nehodě. Moderní vozidla jsou již vybavena velmi vyspělými bezpečnostními systémy.
škoda octavia
Další aspekty, důležité při výběru jsou, spotřeba pohonných hmot nebo počet míst k sezení. Které vozidla jsou pro rodinu s dětmi a cenově dostupné? Na trhu se objevily novinky a zmizely starší modely. Momentálně jsou v nabídce rodinné vozy typu:
1.       Dacia Logan MCV: především lákavá je cena tohoto modelu, která činí pod 350 000 Kč, disponuje komfortním kufrem a podvozkem. Vyskytují se zde i mínusy, například náklony při zatáčkách
2.       Dacia Dokker: další model této známé značky disponující pohodlným systémem nakládání dětí nebo i velmi snadným přístupem do kufru. Rodinné auto skvělé pro vyzvedávání dětí ze škol a kroužků. Mezi negativní vlastnosti patří manuální klimatizace, bohužel ani za určitý příplatek nelze si pořídit automatickou klimatizaci.
3.       Dacia Duster: posledním modelem ze série Dacia je pomocníkem na rodinné výlety a dlouhé cesty. Velmi přijatelná je cena v základní verzi, okolo 250 000 Kč, ve verzi Prestige je cena asi 350 000 Kč.
 Dacia Duster
V České republice jsou velmi oblíbené škodovky. Typické modely vybírané rodinami je škoda octavia nebo škoda superb. Novinkou je pak škoda Kodiaq a Karoq. Dnešní doba je nakloněna vlastnit vozidel více. Téměř každá rodina potřebuje minimálně dva automobily. Jedno auto pořízené na rodinné výlety a druhé vozidlo například při manželku do práce.