Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5835
Dobře zvolené betonové ploty Plzeň mohou zahradu výrazně oživit | Lunax

Betonový plot nás ochrání před zvědavci a částečně tlumí hlučnost a prachové částice z městských ulic. Má velmi dlouhou životnost, je prakticky bezúdržbový, nezabere mnoho místa a je dostatečně kompaktní i přesto, že celá sestava se opírá pouze o svislé, do země zabetonované sloupky. Nejsou to však odlitky typu vojenských staveb, které připomínají socialistická „kasárna“.

rostliny na zdi

Nepatří jen do polí

Při představě, že si někdo oplotí pozemek betonovými bloky, mnohé z vás napadne něco velmi škaredého, co patří leda tak někam do polí, mimo obytnou zástavbu, pro ohraničení skladů a továrních objektů. Původně tomu také tak bylo, za socialismu se tímto způsobem oplocovaly průmyslové zóny docela běžně a možná si dokážete některou z nich vybavit. Kupříkladu v Kladně je stále ještě několik kilometrů takového zdiva k vidění v průmyslové zóně v severovýchodní části města.

Současné výrobky se však tomuto standardu vymykají. Především se vyrábí s povrchovými motivy, které napodobují lámaný kámen, kamenný masiv, rustikální ornamenty a další ozdobné prvky. Desky mohou být zakončené obloukem, nebo je lze skloubit s dřevěnými komponenty. Velmi dobře se hodí k živému plotu a k okrasným popínavým rostlinám, dřevinám, kamenným skalkám se sukulenty či kvetoucími trvalkami. Velmi často se zdobí i truhlíky s měsíčkem zahradním, azalkami, petuniemi a muškáty.

popínavá rostlina na cihlách

Jakou barvu vybrat

Výroba betonových plotů Plzeň spočívá v širším sortimentu barev tak, aby je bylo možno ladit s různými typy objektů.

Šedá – ta se volí nejčastěji, je univerzální a hodí se ke všemu, ale může být příliš „depresivní“. Vyplatí se jí kombinovat se dřevem či s jehličnany.

Šedobílá – skvělá volba zvláště pro novostavby a do prostředí městské a venkovské zeleně. Odráží více světla a hodí se hlavně pro menší plochy parcel.

Okrová či hnědá – zemitá barva dobře zapadne k živému plotu, nebo k popínavému břečťanu. Je dobrou volbou do zahrádkářských a chatových osad nebo na větší pozemky. Příliš tmavé odstíny mohou působit stísněně.

Šachovnice – skvělý nápad, jak celou stavbu oživit, je střídání dvou výrazných (kontrastních) barev. Celá stěna tak získá zajímavý ráz a ihned upoutá pozornost.

3/5 - (1 vote)