Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Proč se stává, že i přes veškerou snahu nehubneme? Na hubnutí se musí chytře, jak?

Mnohdy se snažíme, všechny své síly upínáme k jednomu jedinému cíli a to zhubnout. Jenže se nic neděje, kila dolů nejdou a tak se trápíme. Proč to tak je?

Proč se stává, že i přes veškerou snahu nehubneme? Na hubnutí se musí chytře, jak?

Možná, že i vám se to už stalo, i když jste se skutečně snažili, kila dolů nešla a tak se logicky ptáte, proč. Chyb, kterých se během hubnutí dopouštíme, může být celá řada, vždycky je lze ale napravit. Mnoho lidí si stanovuje nereálné a přemrštěné cíle, někdo to nevydrží a jiný se dopouští zcela zásadních chyb, které jsou zbytečné. Co děláte špatně vy? Je potřeba si uvědomit, že jakmile se tyto chyby nenapraví, nemá ani cenu v dietě pokračovat.

pexels-photo-6740512

Proč to nejde?

BMI index je skvělým odrazovým můstkem pro každého, kdo neví, kolik kilo by měl zhubnout nebo jak na tom se svou váhou je. Mnohdy totiž vysoká váha ovlivňuje naše zdraví, v tom případě je nutné zakročit okamžitě. I když se ale snažíme zhubnout jen z estetického hlediska a pro svůj dobrý pocit, je nutné dodržovat zcela základní a jednoduchá pravidla. První chybou je určitě nedostatek spánku, v případě, že se pouštíme do hubnutí, je nutné uvědomit si, že bez dostatečně dlouhého a kvalitního spánku to nikdy nepůjde, o tom ale řada lidí ani neví. I ve spánku totiž naše tělo umí spalovat tuky, navíc nám spánek dobíjí baterie, dodává energii a tu potřebujeme jako sůl, když chceme shazovat kilogramy.

U soli ještě zůstaneme, pozor na ni a na to, jak moc si ji v jídlech dopřáváte. I přebytek soli může pozastavit hubnutí, důležitý je pak pitný režim. Obyčejná voda je stavebním kamenem nejen našeho těla, ale bez ní se neobjedeme ani, když se snažíme zhubnout. Jelikož voda před jídlem zaplní žaludek, tolik toho nesníme, voda pak dodává hydrataci tělu no a tím, že pijeme vodu studenou, urychlujeme také metabolismus. Přitom je to tak snadné, hlídat si pitný režim by měl zvládnout každý z nás.

pexels-photo-1194369

Stihli jste snídani?

Pravidlo asi nejznámější a přesto tolik opomíjené. Opravdu nikdy neodcházejte z domu bez snídaně, bez toho aniž byste se ráno dobře nenajedli, totiž nikdy zhubnout nemůžete. Opět je to velmi důležité hlavně pro správné fungování metabolismu, jakmile je metabolismus příliš pomalý, tělo se přebytečných kilogramů nemůže začít zbavovat.

Chybět by pak rozhodně neměla nikomu, kdo se do hubnutí pustil ani trpělivost. Ta totiž nejenže přináší růže, ale také ubírá kilogramy. Pokud se rozhodneme hubnout, musíme počítat s tím, že to nebude rychlé, jako když mávneme proutkem. Všechno chce čas a na hubnutí si ho vyhraďte klidně dvojnásobek, když se budete mučit zrychlenými a nesprávně postavenými dietami, možná zhubnete rychleji, ale uškodíte si do budoucna. Právě ti, kteří v životě už vyzkoušeli snad každou známou dietu, mají nakonec největší problém doopravdy zhubnout. Tělo si totiž pamatuje.

Zkuste vsadit také na kvalitní potraviny a vyhýbejte se těm s nálepkou light. Pokud něco má na sobě napsáno, že to je dietní, většinou to tak úplně není pravda.