Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Muzeum pouze pro kočky

Milovníci koček mají většinou doma tolik předmětů s kočičí tématikou, že by si mohli sami otevřít vlastní muzeum. Ale na jihočeském zámku Lnáře je to přece jen něco jiného. Prošlo jím už tisíce návštěvníků, a to naše čtyřnohé krasavce a krasavice určitě velmi těší. Příznivců hebkých kožíšků a tichých tlapek neustále přibývá, o tom by mohlo tohle ojedinělé muzeum vyprávět! Letos v létě to bude už třináct let, co poskytuje návštěvníkům úžasný zážitek.
 galerie výstava
Co v něm najdete:
Co jiného, než kočku jako BOHYNI:
·         budete vzhlížet na dvoumetrovou staroegyptskou repliku bohyně Bastet
·         uchvátí vás mumifikované kočky z delty Nilu
·         vábit vás budou japonské zvací kočky se zdvihnutou tlapkou i na dřevě
·         nespustíte oči z kočičích sošek všech velikostí z keramiky, porcelánu, hlíny či ze dřeva
·         shlédnete expozici s tématikou kočka v loutkovém divadle i muzikálu
·         zakoupíte si vše s kočkami, od hrnečků, kalendářů, obrázků, šperků až k tričkám a povlečení
·         seznámíte se se zajímavými texty o původu a rozšíření koček i s kočičí mapkou
 egyptská kočka
Krásu a vznešenost kočky mnozí návštěvníci objeví až zde. Ti, co s láskou všechny exponáty v muzeu shromáždili a neustále ho rozšiřují, by mohli vyprávět o tom, jak někteří lidé až zde pochopili, jaké obrovské místo v celých dějinách kočka zaujímá. Dosud třeba kočku ani příliš nemuseli, ale po prohlídce zvířete v různých podobách pochopí, že není žádnou společnicí ďábla ani falešnice, ale milé a k upřímným lidem kamarádské zvíře.
 egypt a žena
Kočky si to zaslouží
Soužití člověka a malé kočky trvá už přes čtyři tisíce let. Její blahodárné působení v hospodářství i v domě lidé rychle poznali a i když si tito naši nezkrotní přátelé prošli obdobím úplného zatracování, od lovců myší a hlídačů sýpek se dokázali stát právoplatným a uznávaným členem domácností. A za to si svoje muzeum určitě zaslouží.