Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5865
Jaké máte vztahy s tchyní?

Vztahy s rodiči našeho partnera mohou být často komplikované. Záleží na tom, jak si sednou naše povahy a také na tom, jak často se stýkáme. Pokud žijeme v jednom domě, byť dvougeneračním, pravděpodobnost různých střetů je o to větší. Na společné bydlení si dejte pozor. Pokud víte, že jste obě poněkud konfliktní osobnosti, určitě si nastavte hned na začátku jasně daná pravidla týkající se vašich domácností a soukromí.
starší paní
Jaké problémy tedy ženy a muži se svoji tchyní řeší?
–          Narušení soukromí a nedostatek respektu. Mnoho tchyní nerespektuje novou rodinu svého syna.  Neustále k vám bez pozvání chodí jako domů, kritizuje váš vztah, výchovu dětí, způsob, jakým vedete domácnost.
–          Nerespektuje váš způsob výchovy dětí. Babičky jsou od toho, aby rozmazlovaly, ovšem i to má své hranice. Pokud jsou věci, na kterých jako rodiče trváme, měly by to respektovat.
–          Citově vás vydírá. Týká se to zejména žen, které žijí samy. Často si nárokují svého syna, citově nás vydírají a snaží se tak získat pozornost, soucit a náš čas.
babička s vnučkou
–          Upřednostňuje druhá vnoučata. Někteří však řeší problém trochu opačného rázu. Upozaďuje tchyně vaše děti a upřednostňuje ty od svého druhého syna či dcery? Většinou to je případ, kdy vy žijete dál a ona sdílí jeden dům s druhou rodinou, jsou si tak logicky blíž, rozdíly by však dělat neměla.
–          Muž stojí na její straně. Vztahové problémy a hádky může vyvolávat, pokud v případě jakýchkoliv problémů stojí váš partner vždy na její straně.
Nicméně i vy, jako snacha, byste mohla projevit mnohdy více snahy a podívat se na různé situace očima vaší tchyně. Snažte se myslet na následující.
–          I vy budete jednou na jejím místě. Budete tchyně a budete ráda, když vám vaše snachy budou půjčovat vnoučata a budou s vámi trávit čas.
–          Tchyně vám pohlídá děti. Udržujte s tchyní dobré vztahy, hlídání dětí se vám bude do budoucna velice hodit a babička je pro děti značným přínosem.
–          Nedávejte jí přehnané rady. Pokud vám tchyně hlídá děti, nezavalte ji spoustou rad a doporučení co jak dělat. Sama vychovala minimálně jedno dítě a i vy byste ji měla respektovat.
–          Uvědomte si, že to je partnerova matka. Nenarušujte jim vztahy kvůli zbytečnostem.