Film Kulový blesk z roku 1978 brzy oslaví padesáté výročí od doby jeho vzniku. Přesto nám stále může sloužit jako inspirativní model pro některé situace, jestliže se rozhodneme přestěhovat z bodu A do bodu B.
Vyházejte nepotřebné předměty – operní pěvec Mistr Bílek se ve svém bytě zhostí probírce věcí a vyřazování toho nepotřebného harampádí, které nakonec končí v popelnicích na chodníku před domem. Vy to dnes můžete provést v podobném duchu, ovšem nežli plnit popelnice, je rozumnější požádat stěhováky o odvoz vyřazených předmětů na sběrné stanoviště. Do kontejnerů na komunální či tříděný odpad patří jen drobnosti.
Stěhujte se v září (nebo v květnu) – lidé, co se narodili na podzim či na jaře, přišli na svět přibližně v období rovnodennosti. Tehdy bývá teplota ovzduší (téměř) v optimálních hodnotách, jinými slovy, není ani moc horko, ani zima. Toho lze také využít pro jarní či podzimní stěhování v Praze 19 Odnes to, kdy je za takových podmínek přesun věcí nejpříjemnější. Mimochodem, ve filmu Kulový blesk se lidé stěhují přibližně v polovině září.
Organizační schůzka – v úvodu filmu se majitelé či nájemci nemovitostí sejdou v bytě Mistra Bílka a ačkoli ten se snaží nabízet „dobrou brazilskou kávu“, schůzka se věnuje čistě stěhovacímu martyriu. Na organizační schůzku se stěhováky nezapomínejte, dají se tam dohodnout všechny potřebné kroky a čím lépe budou informované obě strany, tím lepší předpoklad úspěšné akce.
Cvičný přesun – svatební obřad dvou seniorů končí opilostí Pepy Abrháma a jeho „cvičným přesunem“, který rozhodně nebyl ničím záviděníhodným. Tímto vám jen chceme naznačit, abyste se při stěhování i při některých důležitých přípravných fázích stěhovacího procesu vyvarovali konzumace alkoholu, i když třeba zrovna neřídíte žádný vůz. Stěhování bez alkoholu bude méně stresující a ačkoli se může zdát, že alkohol je vhodný antistres – není tomu tak, je to přesně naopak.