Notice: Funkce WP_Object_Cache::add nebyla použita správným způsobem. Klíč mezipaměti nesmí být prázdný řetězec. Další informace o testování programu a hledání chyb naleznete v manuálu na stránce Ladění ve WordPressu (anglicky). (Tato zpráva se nově zobrazuje od verze 6.1.0.) in /var/www/hosting/lunax.cz/wp-includes/functions.php on line 5835
Doma je dráže než v zahraničí? Cože? | Lunax

Bereme v potaz to, že člověk je naprosto světa a cen neznalý, jedná se o skutečného amatéra, co se týče zahraničních cest a na dovolenou jezdí k babičce. Nyní se tento náš příkladový člověk odhodlal k tomu, že vyjede jak do zahraničí, tak například na Šumavu. A bude to v létě!
žena a kasička

Hotely

Hotely jsou nejlepší sázkou na to, že z devadesáti procent to bude více méně čisté prostředí, soukromí a alespoň záruka nějaké slabé kvality.
České hotely, byť některé jsou teda daleko za zahraničním standardem, vyjdou pomalu stejně, jako ty zahraniční. Zahraniční hotel někde mimo hlavní města, na venkově nebo i ve větším městě někde mimo „hlavní“ turistické letoviska, se svou cenou možná i vyrovnají těm českým s tím, že pokud si koupíte hotel v zahraničí (myslíme na západě, východ je jedna velká díra, co se týče služeb), budete nadmíru spokojeni, protože dvouhvězdičkový hotel tam je u nás minimálně 3 hvězdičkový all inklusive.
francouzský dům

Chaty a chatky

Spousta lidí stále jezdí ráda na dovolenou na chatu – stejně tak můžete jet i do zahraničí. Chataři se nejčastěji objevují v německy mluvících zemí okolo Alp, ale také na severu Itálie či u Pyrenejského pohoří. Chaty jsou v tomto případě dražší než u nás, převyšují často horentní částky a pokud si tak chcete pronajmout chatu na nějaký ten týden, určitě se vám vyplatí objevovat krásy tuzemska.

AirBNB

Dnes máme i možnost se na pár dní nastěhovat „k někomu“ do bytu – buď, že si jej krátkodobě pronajmete anebo se spokojíte s někým třetím.
Cena je až kriticky nízko a můžete si tak sehnat ubytování klidně v centru Paříže za čtvrtinovou cenu v hotelu na stejnou dobu. A pokud vám nevadí, že tam s vámi bude nějaký mladý pár nebo studentka, tak to budete mít ještě levnější, a ještě poznáte tamní kulturu a lidi.
hod mincí

Člověk se jenom nesmí bát a pokud nemáme zkušenosti, není nic lehčího než otevřít si google a najít tam vše potřebné. Dovolená v zahraničí je díky cenovým tahounům jako sdílená ekonomika velmi nízko a například dovolená pro dva v Berlíně na týden vyjde skoro stejně, jako byste byli týden někde v Krušných horách s tím rozdílem, že ani to jídlo často nebude levnější, protože se stejně budete stravovat v restauracích. Zatímco v tom Berlíně máte alespoň možnost levného jídla ze supermarketů či hladových oken.

5/5 - (2 votes)