Každý normální a zdravý rodič se stará o své děti, jak jen je to možné, obstarávají dětem bydlení, občerstvení, osobní i školní potřeby, šatí je, zkrátka dělají, co je jen v jejich silách. To vše je samozřejmost, která je nařízena i od zákona. Milující rodiče se snaží svým dětem dát vše, co jim na očích vidí, je však potřebné, aby i děti v raném věku dostávali kapesné ve vysokých částkách? Otec a matka, chodí do zaměstnání, mnohdy na tom finančně nejsou kdoví jak dobře, ale stejně svého potomka bezvýhradně finančně podporují.
Je to tak správné? Jaké může mít potřeby např. desetileté dítě? Je tedy nutné, aby dostávalo od rodičů tisícové částky? Je hezké, když dítě dostane přijatelnou částku odpovídající svému věku, aby se naučilo hospodařit s penězi, šetřilo si na svá přání, případně na dárky pro své kamarády nebo rodinné příslušníky, když jsou narozeniny nebo Vánoce. Co se mají, ale děti naučit, když jim od malička bezdůvodně rodiče cpou peníze přímo pod nos? Jak se mají naučit finanční zodpovědnosti a skromnosti? Pak přijde období puberty, děti neznají, co je nemít peníze a co vlastně obnáší jejich výdělek. Utrácí je za samé nepotřebné věci, i když na ně rodiče těžce dřeli. Další nevýhoda je, že dospívající děti mají tendenci zkoumat a experimentovat, řeč je o cigaretách, alkoholu a drogách, které není v dnešní době žádný problém koupit i když osobám je méně, než 18 let, ale víte, co je problém?
Když nemáte peníze, to se nakupují cigarety, alkohol a drogy těžce. Proto, by bylo dobré se zamyslet nad tím, zda volba, že si své milované potomky hýčkáte až přes příliš. Vždy je nejlepší zlatá, střední cesta. Velké částky jsou zbytečné, nic nenaučí, ba naopak kazí charakter a roky pečlivé výchovy, ale když nedáte žádné kapesné, nenaučí se nic ve výše zmíněných věcí, nebudou se cítit dobře a mezi kamarády budou za sociálně slabé.