Zvířecí klienti

Je dost běžné, že dnes každá druhá domácnost vlastní domácího mazlíčka. Živý tvor v rodině je ale nejen radost, ale je to i dlouhodobá a každodenní povinnost starat se. Nejčastějšími klienty placených služeb, které již dnes jdou bez problému obstarat, bývají psi. Domácnost, kde dospělí bojují s časem a ví, že v určité době nebudou moci svému mazlíčkovi dopřát veškerou péči, kterou bude potřebovat lze překlenout tím, že páníček zajistí pro svého miláčka službu, která se o psa postará. Ve většině případů jde o agentury, které se zabývají službami pro psy a jejich nabídka je pestrá.

pes jako klient

Jaké jsou služby pro psy

1/ Psí hotely

     Tato zařízení nabízejí ubytování a péči o psa po určitou dobu, kdy bude muset majitel psa například odjet na služební cestu, odjet do lázní nebo jít do nemocnice nebo jet na dovolenou. Služba je placená dle smlouvy a pes je přijímán do zařízení po veterinární prohlídce a předložení splněného očkování. Dostává svůj kotec, kde má pelíšek, misku s jídlem a vodou, hračky. Doporučuje se, aby měl své hračky a deku, aby se necítil v cizím prostředí špatně. I když každý pes trochu teskní po pánovi, při správně vedeném hotelu se mu dostane fyzické i psychické péče v dostatečné míře.

2/ Psí salóny

     Kdo by nechtěl mít svého mazlíčka co nejkrásnějšího? Ve světě je velmi populární nechat psí srst barvit, ondulovat, vonět, lakovat drápky a mnoho dalších extravagantních služeb. V našich zeměpisných podmínkách tomuto tolik nefandíme a je to tak dobře. Pes nemá z takových ozdob vůbec žádný pojem a většinou ho jejich zhotovení jen obtěžuje. Co se ale určitě doporučuje, je ostříhání srsti u určitých plemen, pročesání, umytí a pokud je třeba, i ostříhání drápků a vyčištění chrupu. Vše má pozitivní dopad na zdravotní stav zvířete.
psí přátelství

3/ Venčení za úplatu

     Jsou psí plemena, kterým nestačí polehávat na gauči a čekat na návrat páníčka ze zaměstnání. Taková plemena je nutné venčit a dopřát jim pořádný výdej energie třeba na psím cvičišti nebo pořádným během po parku. Většině dospělých to ale nedovolí čas nebo zdravotní situace. Pak nastupuje možnost objednání služby, která našeho miláčka vyvenčí, vyběhá a pohraje si s ním. Docílíme tím spokojeného zvířecího kamaráda.

Nešetřete na svém psím příteli. Služby, které jsou určeny jen pro něj mu prospějí.